З 01 грудня 2015 року ДП "Головний інформаційно обчислювальний центр Державної адміністрації залізничного транспорту України" увійшло до складу ПАТ "Українська залізниця", як відокремлений підрозділ у складі товариства, та має назву: філія "Головний інформаційно обчислювальний центр" акціонерного товариства "Українська залізниця".

ДП "Головний інформаційно обчислювальний центр Державної адміністрації залізничного транспорту України" було створено у 1993 році. Днем народження підприємства можна вважати 19.11.1993р., коли вийшов наказ №73Ц Державної адміністрації залізничного транспорту України про створення підприємства.

Філія "ГІОЦ" АТ "Укрзалізниці" займається впровадження та експлуатацією автоматизованих систем, наданням інформаційних послуг підприємствам залізничного транспорту та клієнтам залізниць України, а також підтримкою та розвитком мережі передачі данних Укрзалізниці. Серед найважливіших автоматизованих систем та програмно-аппаратних комплексів особливу роль відіграють наступні:

Зараз на підприємстві працює майже 400 фахівців. Багато зі спеціалістів працюють на підприємстві з самого його народження, але є вже багато ш таких які прийшли на підприємство молодими фахівцями і вже тут стали спеціалістами у своїй галузі.

Інформаційна галузь, в якій працює філія "ГІОЦ" АТ "Укрзалізниці", розвивається дуже швидкими темпами. На зміну великим комплексам і терміналам прийшли потужні сервери та персональні компютери, з кожним роком об'єми інформації зростают в рази, інформаційні потреби клієнтів також зростають: експедітори бажають точно знати де знаходиться вантаж, коли він прибуде на станцію призначення. Пасажири залізничного транспорту також бажають швидко і зручно оформлювати квитки через Інтернет. Нова техніка, нові технології та нові потреби клієнтів все це потребує постійного розвитку та вдосконалення від фахівців філії "ГІОЦ" АТ "Укрзалізниці".